alex7979
alex7979 alex7979
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

please help me with this!

please help me with this class=

Respuesta :

snildajuarez
snildajuarez snildajuarez
  • 16-02-2022

Answer:

23.87 should be the answer.

Answer Link
9961391 9961391
  • 16-02-2022
I am assuming for this answer all that is needed is that you divide the $20.46 by 6 because that is how much money it would for 6 books… $3.41. Then, because you want 7 books, your would multiply $3.41 by 7… $23.87. I may be wrong so maybe wait for another person to confirm this. Good Luck!
Answer Link

Otras preguntas

the bottom of a ladder must be placed 5 feet from a building. the ladder is 14 feet long. how far above the ground does the ladder touch the wall?
Why is american dream is not worth pursuing ?
why did the United States avoid involvement in World War II until December 1941?
What is the answer for this equation? -6x = -36
What is the abbreviation for the Appalachian mountain
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
What is reference angle for 150 degrees
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
What is the abbreviation for the Appalachian mountain
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy