Rabbitsarefluffy
Rabbitsarefluffy Rabbitsarefluffy
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Matthew bought 16 gallons of gas for $4.25 per gallon. How much did he spend? Show your work.

Respuesta :

jbeck8784 jbeck8784
  • 11-03-2022

Answer:

$68.00

Step-by-step explanation:

16 x 425 = 6800

Just move the decimal 2 places to the left to get 68

Answer Link
n0stal6ic
n0stal6ic n0stal6ic
  • 11-03-2022

Answer:

$68

Step-by-step explanation:

Take $4.25 x 16 which is $68

Answer Link

Otras preguntas

In triangle DEF DE equals 5 and measure of angle D is 55 degree's find Fe to the nearest tenth?
What are 5 fun facts about cytoplasm?
How do you balance the equation NO2 + H2 →-> NH3 +H2O using the oxidation number method?
How much work does the force of gravity do in pulling a 10 kg box down a 30º inclined plane of length 8.0 m? Note that sin 30 = cos 60 = 0.500 and cos 30 = sin
Josie took a long multiple-choice, end-of-year vocabulary test. The ratio of the number of problems Josie got incorrect to the number of problems she got correc
How can buoyant forces be measured?
what is the volume of a cuboid 5cm by 3cm by 6cm
Powdered sulfur is yellow, and powdered iron is gray. When powdered sulfur and powdered iron are mixed at 20°C, the powdered iron (A) becomes yellow (B) remain
How do solve or simplify this?10/9*7/5
What is 76 rounded to the nearest hundred