hawaiibusgirl
hawaiibusgirl hawaiibusgirl
  • 11-03-2022
  • Mathematics
contestada

Asap! I’ll mark you brainlest
What does How much did each candy bar cost?





Add
Subtract
Divide
Multiply

Asap Ill mark you brainlest What does How much did each candy bar cost Add Subtract Divide Multiply class=

Respuesta :

yashiraj127
yashiraj127 yashiraj127
  • 11-03-2022

Answer:

One candy bar cost $4.02

Step-by-step explanation:

14.19 - 5.79 = 8.4 (total candy bar cost)

8.4 / 2 = 4.2 cost of one candy bar

Answer Link
nahom247
nahom247 nahom247
  • 11-03-2022

Answer:

4.2

Step-by-step explanation:

14.18-5.79 = 8.4

8.4/2 = 4.2

Answer Link

Otras preguntas

Which one of the following codons is recognized by this tRNA?a) 5' UUC 3'b) 5' CTT 3'c) 5' CUU 3'd) 5' TTC 3'
How do you say " I love you " in french
Describe and correct the error a student made when naming the polynomial -2x3 + 5x4 - 3x is a cubic trinomial + Choose the correct answer below O A. The student
Explain two ways that Spain supplied workers to make the sugar plantations profitable.
What is the opposite of -63
This country wanted to create permanent colonies in North America in order to support the economic mercantilism. A England B France C Spain
why do people alter their environment ​
You ride a bike at a constant speed of 7 m/s for 81 s. How far do you travel?
When adjusting the shutter speed, which shutter speed will allow you to capture motion? A)1 Minute B)2 to 1/2 second C)10 to 30+ seconds D)1/250 to 1/500 second
Can the media influence our perception and understanding of current events? If so, how? Provide examples