Imhereformath1400
Imhereformath1400 Imhereformath1400
  • 13-03-2022
  • Mathematics
contestada

I need help on these problems ASAP!!

I need help on these problems ASAP class=
I need help on these problems ASAP class=

Respuesta :

zyairejacobs1 zyairejacobs1
  • 13-03-2022
I got u so the raito table is there u divide the number above to the raito and u get ur answer
Answer Link
sam371046 sam371046
  • 13-03-2022
Answer
Unit rate is 3.6 per year
Unit rate 4.5 servings per package

Solution
2 years =7.2 feat and 6 years =21.6 feat
21.6-7.2=14.4
14.4/4=3.6
Thus one unit is 3.6
Answer Link

Otras preguntas

What is a stone and wood tool I can use to help with chores?
The rate at which velocity changes is called A. speed. B. vectors. C. acceleration. D. motion.
Indicate whether each of the following statements is true or false. (a) Rutherford's bombardment experiments with metal foil suggested that the alpha particles
In chapter 5 of The Pearl, what changes Kino and Juana's plan about how they will travel to the capital? A. The weather turns cold. B. Their baby is sick. C
A strip of wood 78 inches long is to be cut into pieces 3 3/4 inches long. How many pieces can be cut? a. 20 b. 26 c. 12 d. 21
In the early part of the twentieth century, who owned most of the farms? A. Corporations B. The government C. Individuals or families D. Small businesses
Please someone can check out if my answers are correct. Thanks
"My family have madae the story of my life" Is this a simple or a compound sentence? 10 POINTS FOR WHO ANSWERS QUICKLY!
What is 1/8 out of 16048
solve 2 3/4a=19 1/4