2025asimpson
2025asimpson
13-03-2022
Mathematics
contestada
Ahhh I’m stuck on this one please help
Respuesta :
nadhirahrosdi06
nadhirahrosdi06
13-03-2022
Answer:
1.20 ÷ 4 = 0.30 per unit
Please mark as brainliest;)
Answer Link
maths1030
maths1030
13-03-2022
A set of four chocolate bars costs £1.20. A single chocolate bar costs. A single chocolate bar costs £0.3. As a result, the price of chocolate bars per unit is £0.3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
Does the defendant have to be present at a grand jury?
What was the main goals and characteristics of the arts and crafts movement in architecture?
Is 8 3/5 greater than 8 6/7
35(2x+5y) : x=−72 y = 225 Write the answer in lowest terms.
A microbiologist tested 4 substances to find out if they would kill certain types of bacteria. The substances were applied to a plate on which bacteria would no
IS 7 LESS THAN OR GREATER THAN -3
Calculate the speed of a train traveled 400miles in 5 hours
How did Andrew Johnson try to influence Reconstruction?
13. Emily has h + 15 minutes of homework tonight. Evaluate when h= 20.
bonjour , help my please ??? A= -22 + (13-5) x (-5)