whitealeesha139 whitealeesha139
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

A 5-pound bag of flour costs $12.80. What is the price per ounce?

Respuesta :

maddisonfleener123 maddisonfleener123
  • 15-03-2022
The answer: $2.56

12.80 / 5 = 2.56
Answer Link

Otras preguntas

what is 1/6 as a decimal
How are the stories and poems in this unit similar?
Please answer the question from the attachment.
how to add 12/36 +3/6
A blueprint scale is 1/4 in = 1 ft. If the blueprint measurement is 3 in in x 3 in, what should you cut?
in which part of the galaxy is the sun located?
how far behind the mirror does your image apear
Virgil has one sixth of a birthday cake left over he wants to share the leftover cake with 3 friends what fraction of the original Cake will each of the four pe
What is the difference between the greatest green bean weight and the least green bean weight.
Girl bought 3 1/2 yards of fabric, but used only 2/3 yards, how much of fabric will be left.