washingtonshamya76 washingtonshamya76
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

6) Write a function that can be used to represent
the total cost of apples purchased if one pound

Respuesta :

ecomer0001
ecomer0001 ecomer0001
  • 15-03-2022

Answer:453.59237

Step-by-step explanation: we know that each apple weighs 120 grams so we can add them up to get 453.59237 it would take about 3 apples to get 453.59237 so 453.59237 is our awnser

Answer Link

Otras preguntas

A student examines cells under a microscope. She notices that some of the cells look different from the others. The illustrations show what the student drew in
what is the probability that a family with five children has all five girls?​
Jamal has been approved for $125,000 loan, 30-year mortgage with an APR of 5.3%. He made a 10% down payment and is closing on April 5th. How much should he expe
In which direction should a driver expect a bicyclist to ride?
Please answer I’ll rate brainlyest
Which of the above mammals are the most closely related to each other? A. the dolphin and the whale B. the manatee and the sea lion C. the dolphin and
an electrical generator is an important component in a power plant. which best shows the energy transfer diagram for a generator
what is force???...........​
What was a goal of southern whites in creating black codes
A fifth-grade teacher writes the problem 56 ⋅12 on the board. Students begin to solve the problem mentally, and as each student finds a solution, he or she sign