blakejessemiller03 blakejessemiller03
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 hair bows for $17.52. How much would one cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2022

Answer:

$5.84

Step-by-step explanation:

17.52. divided by 3

Hopefully this helps you!

-

Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 15-03-2022

Answer:

5.84 per bow

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of bows

17.52 / 3

5.84 per bow

Answer Link

Otras preguntas

distributive property of 12x9+12X7
What impact did the V2 have after World War II in regards to technology advancements?
Scoring 25 points and being at least 2 points ahead will win a team a? In volleyball
PLEASE HELP ME WILL GIVE BRAINLISTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
tabla con las caracteristicas de la metafora y la anlogia​
Texans had many good reasons to want to join the Union. One major concern was the threat posed by Mexico. Some Texans worried that Mexico could retake Texas. Be
In Hatchet Brian learns how to survive in the wilderness what does Brian learn how does his experience contribute to the theme of the story use details from the
Select the correct sentence in the negative. (2 points) Nous ne sommes avec mes oncles et mes tantes pas. Nous sommes pas avec mes oncles et mes tantes. Nous ne
HELP PLEASE (03.02 MG What is the length of the third side of the window frame below? (5 points) (Figure is not drawn to scale.)
need math help please ​