jk51476
jk51476 jk51476
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

Paul bought 4 DVDs for $9.95 each. What was his total cost?

Respuesta :

kevinfitnessandwelln kevinfitnessandwelln
  • 15-03-2022

Answer:

He bought 4 DVDs for $9.95 each, so $9.95*4=  $39.8 is his total cost.

Step-by-step explanation:

Answer Link
fardinhassan2711 fardinhassan2711
  • 15-03-2022
Answer:
39.8$
Step-by-step explanation:
Multiply 9.95$ with 4 and you will get your answer
9.95X4 equals to 39.8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

i need help with number 14
What kind of food do they eat in Montserrat? What are the names of the dishes?
How many lateral faces does a pentagonal prism have? Explain
Find 55% of 164 I don't get it I need help can someone help me like right now please
Which statement best describes an igneous intrusion
One route along flat terrain from Hermansville to Melville is to drive straight north from Hermansville for 120 miles to Jamestown, then, at Jamestown, to drive
The minute hand of a clock moves from 3 o'clock to 6 o'clock, or 1/4 of a complete revolution. Through how many degrees does it move?
Who was the first scientist to discover crystals?
lakes and oceans have different animal life ?
i need help with number 14