anitaljoyner1
anitaljoyner1 anitaljoyner1
  • 11-04-2022
  • Mathematics
contestada

If apples cost $1.08 per pound, how much would 3.8 pounds cost?

Respuesta :

LukeAmos
LukeAmos LukeAmos
  • 11-04-2022

Answer:

4.10

Step-by-step explanation:

1.08 * 3.8 = 4.104

but money is 2dp so...

4.10

Answer Link

Otras preguntas

please help quickkk!!
What is p (blue)? ......
If it takes you 20 minutes to hike a distance of 1 mile, how fast are you walking in miles per hour
can ya pls answer dis!
What is the slope of the line represented by the equation f(x) = -3x + 7?
HELP 40 POINTS A group of 10 students participated in a quiz competition. Their scores are shown below: 4,4,3, 4, 3, 12, 4, 3, 2, 3 Part A: Would a dot plot, a
What features can make a country easy to invade/attack. PLEASE ANSWER FAST THANKS
Whatis (-5 + 3i) -(4+7i)?
help me please????????
The orbit of a planet is an ellipse with the sunat one of the foci.. This is Kepler's........ second law third law first law​