15349 15349
  • 11-04-2022
  • Mathematics
contestada

Isaac bought snacks for his team's practice. He bought a bag of chips for $2.94 and a 8-pack of juice bottles. The total cost before tax was $16.62. How much was each bottle of juice?

Respuesta :

wewewe898 wewewe898
  • 20-04-2022

Answer:

$1.71

Step-by-step explanation:

Just took the test.

Answer Link

Otras preguntas

Any difference in status, power, and prestige between men and women in groups, collectives, and societies is known as:
Which race was La Lupe?
if rs = 15 and rt = 18 then st =
How is Christianity a syncretic religion?
What happens if the Equal Employment Opportunity Commission (EEOC) decides that an employer has discriminated against a worker? A. The employer may have to
How did the treaty of versailles and the league of nations disappoint president wilson?
Explain how the "pl promoter" can be used to promote transcription in organisms other than e. coli.
Which YouTube feature allows you to locate educational content?
As a general rule of thumb, the greater the altitude of the top of a thunderstorm cloud (cumulonimbus), the more intense the thunderstorm cell. a relatively hig
Which activity helps develop muscular endurance? Going for a walk. Playing tennis. Rowing. Ballet