jpeters3542 jpeters3542
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

Susan went to a store and bought 3 items. each item cost the same. she spent 12 . how much did each item cost?

Respuesta :

Magicaluni Magicaluni
  • 13-04-2022

Answer:

4 dollars

Step-by-step explanation:

12 divided by 3 is 4

Answer Link

Otras preguntas

solve the quadratic equation by factoring. 7K^2-6k+3=3
How has Japan's Geography affected its history and economy?
use the number 913256 write the value of the 9 digit
An equation x^2 -6x +18 = 0 The line y= 41 meets C at the point R. Find the x-coordinates of R, giving you your answer in the form p + q(sqrt(2)), where p and
80.4 kilometers to meters
How do you solve this? Matt had some candy to give to his four children. He first took two pieces for himself and then evenly divived the rest among his childre
12.02 rounded to hundreds place
Simplify 4x - (2-3x) +5
How do you solve this? Matt had some candy to give to his four children. He first took two pieces for himself and then evenly divived the rest among his childre
which is bigger? 3/6 or 4/6