summerh36
summerh36 summerh36
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

How much did each pack of yarn cost?? 22 points

How much did each pack of yarn cost 22 points class=

Respuesta :

ashmwatanabe ashmwatanabe
  • 14-04-2022

Answer:

$13

Step-by-step explanation:

89 = 11 +6x

78 = 6x

x = 13

Answer Link

Otras preguntas

Please help with number 17 and 19 asap :))))
it takes peter 3/5 of an hour to paint one room how long will it take him to do the other 3 Rooms and sorry there was no Math Choice on the Subjects..
A slushy representative convinces you to lease a machine for $200 per month. You discover that you are selling $900 per month of slushies at a margin of 30%. A
How is the underlined word used in the sentence? Mangoes are Nathan's favorite fruit. direct object subject subject complement direct address
Solve for number ten ! PLEASE help !!
light waves from the Sun can be converted to electricity through________a. A hydroelectric damB. An electric heaterc. the process of fissionD. a solar cellpleas
When working on a suspended scaffold 10 feet or higher above the working surface, or in a bucket truck or aerial lift, what safety device should you wear?
Suppose the sun casts a shadow off a 35-foot building. If the angle of elevation to the sun is 60°, how long is the shadow to the nearest tenth of a foot?
What effect will the addition of animal waste and decayed plant matter have on the soil and land?
The blueprint for landscaping a yard has a scale of 1/2" to 1 foot. If the bloeprint is a rectangle 18inches by 22 inches, what are the dimensions of the yard