dejawhittingham dejawhittingham
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

I bought 10 bananas. Each bonana weighed 50 grams. If the price for bananas was $6.50 per kilogram, how much did I pay?​

Respuesta :

rainingsoupysauce rainingsoupysauce
  • 12-04-2022

Answer:

$ 3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are the main differences in the types of exercises appropriate for children aged 2 to 5 years compared to those aged 6 to 7 years? Mark this and return Sav
The detection of physical energy emitted or reflected by physical objects is called _______________.
A question I have been trying to solve: The Larsen Family bought 3 jumbo burritos and 2 regular burritos for $3.65. The Russo family bought 5 jumbo burritos and
According to the book Old Dominion, New Commonwealth, why did Virginia lose its influence in the nineteenth century?
I need help on this question!!!
How many electoral votes are needed to elect a united states president
A number n, when divided by 6, gives -8. What is the value of n
Three years ago, you invested $2,750. Today, it is worth $3,500. What rate of interest did you earn?
A 2.567-g sample of a monoprotic acid was dissolved in water. It took 15.24 mL of a 0.1578 M NaOH solution to neutralize the acid. Calculate the molar mass of t
Guinevere is___ earnest in her regret betraying Arthur. for