hudsonkassidy
hudsonkassidy hudsonkassidy
  • 14-04-2022
  • Mathematics
contestada

A gallon of milk costs $2.30. What is the cost per quart?

Respuesta :

18lainga 18lainga
  • 14-04-2022

Answer:

57.5p

Step-by-step explanation:

$2.30 / 4 = 57.5p

Answer Link

Otras preguntas

What are the answers of the parts? All of them please.
Which country gained the Louisiana Territory in the Treaty of Paris of 1763?
About how many miles apart were Sparta and athens
Besides the noise of their merrymaking what is another probable reason grendel wanted to hurt the danes?
For which literary work did Joseph Heller use his military experiences as a primary source?
4000 is blank times as much as 4
How many 5 person committees can be made from 10 people?
Which is not a renewable energy resource? geothermal wind hydroelectric natural gas Description
What was the original cause of the 30 years war in Europe
I need help with answer a,b,c I don't get these