bmmnathan
bmmnathan
15-04-2022
Mathematics
contestada
How do you solve this math problem?
Respuesta :
Medunno13
Medunno13
15-04-2022
Answer: 34.8
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
if 3 pounds of chocolate cost $25.50 how many pounds can you buy for $42.50
imagine you wanted to convince an uninformed person to take a political position that is the same as yours. What issue would you try to talk to this person abou
Aliyah had $24 to spend on seven pencils. After buying them she had $10. How much did each pencil cost? Which equation could be used to solve the problem? 24
Where in the dialogue should there be a paragraph break or paragraph breaks? “Have you seen my green leggings?” Lisa asked. “They’re in the laundry room,” Mom
4. In the diagram, what is the value of x?
what is the amount of sales tax owed on a $350 laptop computer if the tax rate is 6% 1. 2.10 2. 21.00 3. 35.00 4. 46.00
Two sporting goods stores are having discount sales on basketballs. • At one store, a basketball is on sale for 20% off the regular price of $24.95. • At the
Bart believes that mice exposed to microwaves will become extra strong (maybe he's been reading too much Radioactive Man). He decides to perform this experiment
The Maya's use of astronomy was advanced because they used it. To predict horoscopes. To develop accurate calendars. To explain past events. (MY ANSWER) To choo
Jared is taking diving lessons and starts 20 feet below sea level. He then dives down another 10 feet. From there, he goes up 15 feet. Which equation shows Jare