jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

Which would you do first if a person is not breathing?
will #9-10 be a vertical line and #11-12 a horizontal line?
the universal set is represented in a venn diagram by
Shortly after her daughter is born, anna's three-year-old son wants to start sleeping in the crib again. this is an example of
Is the following relation a function?
What is true regarding the effects of islam's split into sunni and Shia branches of Muslims today
The table shows two cell phone plans that offer free minutes for each given number of paid minutes used. Pablo has plan A and Sam has plan . Question 1: What is
A woman who is a varsity soccer player has a bmi of 26, a waist circumference of 32, and 23percent body fat. what would you say about her body composition?​
The perimeter of a rectangle restaurant kitchen is 40 meters. the area is 96 square meters. what are the dimensions of the kitchen?
Helpppppp Me fasttttt