karamn218
karamn218 karamn218
  • 14-05-2022
  • Mathematics
contestada


a. Lily paid $6 for 3/8 lb of nuts.
What is the unit rate as complex fraction (simplify)

Respuesta :

ankc5db2
ankc5db2 ankc5db2
  • 14-05-2022

Answer:

Ib = $16 per lb

Step-by-step explanation:

Ver imagen ankc5db2
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following describes a frameshift mutation? A)Insertion or deletion of a group of nucleotides that is a multiple of three B)Insertion or deletion of
Factor $9p^2 + 30p + 25.$ pls help
The box plot below represents the number of hours Judy takes to complete a quilt. ++ 22 24 26 28 34 36 38 40 30 32 Hours per Quilt Which data set could be repre
Condense the logarithm
Best and Correct answer gets BRAINLIEST!!!
If the relative rate of diffusion of ozone as compared to chlorine is 6:3 and further if the density of chlorine is 36 Find out the density of ozone.​
Rectangle HIJK has vertices H(-3, 2), I(4, 2), J(4, -3), and K(-3, -3). What are the coordinates of the image of I after a dilation by a factor of 1.5 centered
Which component of a galaxy consists of tiny particles that look smoky or cloudy and can be found in the space between stars?
Please help me with this
which mixture is most likely to be homogeneous?