1eu266 1eu266
  • 15-05-2022
  • Mathematics
contestada

help how do i answer this ??

help how do i answer this class=

Respuesta :

OPHELIUS
OPHELIUS OPHELIUS
  • 15-05-2022
[tex]\bold{ANSWER:}[/tex]
332.5

[tex]\bold{SOLUTION:}[/tex]
Ver imagen OPHELIUS
Answer Link

Otras preguntas

The Mateo Corporation's inventory at December 31, 2013, was $325,000 based on a physical count priced at cost, and before any necessary adjustment for the follo
1÷80 equal i give you 60 points for to answer this i am eight years old​
Eichholtz Company uses 10,000 units of a part in its production process. The costs to make a part are: direct materials, $12; direct labor, $25; variable overhe
find the different quotient f(x)=4x-7
Market Basket sells chocolate chip cookies . A-Best cookies are 12 cookies for $6.00. A- Okay cookies sell 20 cookies for $ 8.00. What is the unit cost for each
mary bought 2 shirts and 3 jeans her total was 133. julia bought 3 shirts and 6 jeans her total was 213. how much is it for each jean and each shirt
The following question references the novel The Three Musketeers by Alexandre Dumas. Who is the protagonist of the novel? a. Milady (Lady de Winter) b. Cardinal
Russ broke the rule about using outdoor equipment outdoors only. He threw the baseball and put a dent in the trashcan. Now he is giving up his baseball privileg
Please answer this as soon as you can: Write the equation in slope-intercept form (y = mx + b). 3x + 4y = 8
Melissa got two puppies, Ben and Sadie. When she got them, Sadie was 5 pounds less than Ben. If Sadie's weight quadrupled after one year, write an expression us