maya261 maya261
  • 14-06-2022
  • Mathematics
contestada

Malia buys 2 loaves of bread priced at $2.46 per loaf and 2 pound of cheese priced at
$7.48 per pound. How much money did she spend?

Respuesta :

gavin94535 gavin94535
  • 14-06-2022
She spent $19.88 on cheese and bread
Answer Link

Otras preguntas

a hotel room costs 75 a night and your group is getting 3 room for 4 days, what is the cost?
A 15 n force directed to the west acts on an object for 3.0 seconds, what is the change in momentum of the object?
Help Asap! 20 points! One dollar and eighty-seven cents. That was all. And sixty cents of it was in pennies. Pennies saved one and two at a time by bulldozing t
How can you identify a constructor in a class file?
Regularly scheduled physical activity
Which of the following is not found in the dermis? A: Blood vessels B: Nerves C: Oil and sweat glands D: Bones
What is the percent 5.89966
Describe how you could calculate the circumference of any circle if you knew the diameter, and how you could find the length of the diameter if you knew the cir
Which events sparked World War I? Check all that apply.
Help!!!!! quadrilateral PQRS is inscribed in circle A Which statement is necessarily true