dallana72 dallana72
  • 15-06-2022
  • Mathematics
contestada

Tera buys 10 pencils for $1.99.
About how much $ does each pencil
cost?

Respuesta :

EquestrianLion
EquestrianLion EquestrianLion
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents or 0.199

Step-by-step explanation:

Hope it helped!

Answer Link
jacobchuang520 jacobchuang520
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide total cost by amount of items

Answer Link

Otras preguntas

Hello again. Image is below
3)4) State two uses of high specific heat of water.hat he given to a hody​
6th grade reading I mark as brainliest
each expression. Simplify 0124 ©-१८ © 196 338
What is Not a charcteristic of a compound sentence?
where can I get art and floral design help or in general elective homework help?
A board 75 cm long is cut into two parts such that one part is 15 cm more than the other. How long is each part?
A type of student loan that offers no payments and no interest until graduation is called:
what should the government spend less money on
Hughes suggests that the point of singing the blues is to make the singer feel better by expressing sorrow in music. to make the audience feel sad by expressing