Marcelina uses a blend of white corn and yellow corn to make tortilla chips at her restaurant. She needs to buy 50kg, end text of corn in total for her next order. White corn costs $0.30 per kilogram, yellow corn costs $.015 per kilogram, and she wants to spend 12 dollars total.

CORRECT (SELECTED)

Marcelina spends the intended amount of money and buys the intended amount of corn.

Explanation: Point E is on line a, so it represents a scenario where she spends a 12 dollar sign, Also, point E is on line b, so it represents a scenario where she buys 50kg end text of corn.