nodiana608
nodiana608 nodiana608
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

alicia bought 2 1/2 dozen donuts for $8.10 . what was the cost per dount

Respuesta :

sunniiscool sunniiscool
  • 13-09-2022

Answer: $3.70

Step-by-step explanation:

30 divided by 8.10 equals 3.70

Answer Link

Otras preguntas

Clyde is a hunter and a member of the national rifle association (nra) and proudly displays its decal on his truck. when he glimpsed a window decal on don's car
Use integer values of x from -3 to 3 to graph the equation. y = 1/3 ∣x∣ - 2
Earth’s energy sources include both renewable and nonrenewable resources. Name at least three sources of energy that could be used in your house. Then describe
Beta blockers are beta receptor antagonists that act on the beta receptors in the heart, causing A. increased cardiac output. B. increased heart rat
Find g(x), where g(x) is the translation 9 units up of f(x)=x2. write your answer in the form m(x+a)2+b, where m, a, and b are integers.
As the party system grew, which group had expanded voting rights?
What is the best explanation of why men have historically taken less responsibility for contraception than women have? women have refused to share the decision-
The Lion and the Mouse A Lion asleep in his lair was woken up by a Mouse running over his face. Losing his temper he seized it with his paw and was about to k
6 city commissioners 17 candidates how many ways can this be done
How do I solve this? How do you get this answer?I need this by tomorrow someone please help!!