mouattbeth mouattbeth
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

the same brand of olive oil is available in 3 sizes
small - 375mL, cost $5
medium -750mL, cost $8
large - 1L, cost $13
calculate the cost per 100mL in each size

Respuesta :

itorres0044 itorres0044
  • 13-09-2022

Answer:

hu7

h

Step-by-step explanation:

jjjuuuuyyytfgggggggg

Answer Link

Otras preguntas

When rubbing alcohol and water are at room temperature, which one boils first
help with this question
write the equation in slope-intercept form using point slope form. (2,-5),m=-3
Which of these represents a reason eugene talmadge did not support the new deal programs of president franklin roosevelt?.
What do animals such as clams and oysters extract from the water to build their shells? A) fructose B) silicon C) hydrogen D) carbon
find the value of x 125 155
helppppp plzzz link there photo their answerrr plz
How many different words can you come up with to replace “said"?
A normal distribution of data has a mean of 90 and a standard deviation of 18. What is the approximate z-score for the value 64? –3. 6 –1. 4 1. 4 3. 6.
What is the best paraphrase of line 12? She has trouble walking on the ground. When she walks, she leaves footprints. Like everyone, she walks on the ground. Sh