jeanrines61 jeanrines61
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

Tree loaves of bread cost $2.43.how much do two loaves cost

Respuesta :

tammy8216
tammy8216 tammy8216
  • 14-09-2022

Answer:

$1.62

Step-by-step explanation:

If you divide $2.43 by 3 it's 0.81 and that's the cost of one loaf of bread so multiply that by 2 and you get the cost of two loaves of bread which is $1.62

Answer Link

Otras preguntas

a fossil form when an organism buried in sediment dissolves leaving a hollow area
the difference between food chain and food web
What's the scientific name of a flathead bullhead catfish?
list two ways that American Indians and European colonists were allies
What's the scientific name of a flathead bullhead catfish?
What is the answer to 7n-2(n+5)< 3n-16
Put these in order from least to greatest 6.4 kg 640 g 600,000 mg
The product of two consecutive odd integers is 77 more than twice the larger integer.find the integers.
how are continents and tectonic pates related
what country did hernando de soto work for?