danellehylton danellehylton
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

Corinna paid $3 for 12 eggs. What was the cost of 1 egg?

Respuesta :

denisefelimarq denisefelimarq
  • 14-09-2022

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

All i did was divided 3 by 12

Answer Link

Otras preguntas

6x > 4x + 10 I have no idea on what this means som
In Maria's desk drawer, there are 24 paper clips and 17 rubber bands. In Jing's office supply tray, there are 35 paper clips and 28 rubber bands. Who has a lowe
Two identical masses are attached to two identical springs that hang vertically. The two masses are pulled down and released, but mass B is pulled further down
What is the direct object in the following sentence? Harvey bought new shoes. Harvey bought new shoes
Maddy spends most of her time with a particular set of girlfriends. Within this group, there are specific standards of behavior, a specialized dress code, and i
16. In what kind of reaction does a single chemical compound break apart to form smaller products? a decomposition reaction single repalcement b. synthesis reac
WHTAS THE FUNCTIONN OF THIS GRAPH PLEASE HELP
In how many ways can a photographer at a wedding arrange 6 people in a row from a group of 10 people, where the bride and the groom are among these 10 people, i
The metro bus traveled 275 miles and used 55 gallons of gas during it route how far does the bus travel on 1 gallon of gas
how do you calculate heights of students in class