elhanatekie33
elhanatekie33 elhanatekie33
  • 14-09-2022
  • Physics
contestada

which is a better deal?

a, 1 liter of gas for $1.50
b, same amount of gas for the same amount of money
c, 1 gallon of gas for $4.00​

Respuesta :

chavezjessica2004 chavezjessica2004
  • 14-09-2022
C. 1 gallon of gas for $4.00
Answer Link

Otras preguntas

will give brain less Which of the following ordered pairs could be the y-intercept of a function? (1, 2) (-3, 2) (5, 0) (0, 0)
Which of the following defines externalities? the gradual increase of prices and wages the effect of an economic transaction on someone outside of the transacti
PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION ITS URGENT ITS ABOUT COMPLETING A EQUATION
How do astronomers measure the amount of dark matter in the universe
What is the slope of the line that passes through the pair of points? (–6, 8), (2, 3)
what are the negative impacts of damming a river that are being assessed?
What is the verb in this sentence The hacking group with many members To exotic places to explore new trials
At the end of each body paragraph in an essay, you should do all of the following except A. restate your thesis statement. B. finish your explanations.
is hipnotism related with darkness?
What is the equation of the line in point-slope form?