kellerpaula kellerpaula
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Does the line 3y + 2x = 4 pass through the point (2,0)?

Respuesta :

lexusfreeman
lexusfreeman lexusfreeman
  • 12-02-2017
if your graph it, it would show you that yes it does
Answer Link

Otras preguntas

A process with less than 100% efficiency is?
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
What is reference angle for 150 degrees
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
What is 12% of 85 im having a hard time with this question
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
What is reference angle for 150 degrees
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?