midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

Cynthia, a copy editor at a leading daily newspaper, wants one month's leave from work. Because of tight deadlines, her supervisor attempts to persuade her to c
Which of the following statements are correct concerning diversifiable risks? I. Diversifiable risks can be essentially eliminated by investing in 30 unrelated
Who is the tallest man to live?
2^2x=5.3 by graphing
In the United States, what is the choice of a marriage partner most dependent upon? a.It is totally unpredictable because love is blind. b.It is based on indi
Which of the following is in the correct order for one cycle of polymerase chain reaction (PCR)? Which of the following is in the correct order for one cycle of
Solve for x and then find the length of the base of the triangle. 2x-1 X-4 The base of the triangle is units long.
The recommended daily requirement of calcium is1,000 mg. Tap water in a Midwestern city contains approximately 150 mgCa/L. A person living in the city who drink
give two main reasons that should be considered when preparing and deploying a functional restoral scenario.
If you're stopped by the police on suspicion of driving under the influence, the officer may ask you to submit to a test to detect the presence of alcohol or ot