vin8ak0ateambe vin8ak0ateambe
  • 14-02-2017
  • Social Studies
contestada

Adding a $2-4 federal tax to the price of a pack of cigarettes is a form of

Respuesta :

RetroPotato
RetroPotato RetroPotato
  • 14-02-2017
User Pays Approach ..
Answer Link

Otras preguntas

What did the geography of Greece helped create?
Danny reads 4 pages of a book each day.After 12 days, hes still has 82 pages left to read.How many pages does the book have?
What is reference angle for 150 degrees
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
What is the abbreviation for the Appalachian mountain
Rick has 12 action, 15 comedy, and 9 drama DVDS. find the ratio of action DVDS to the total of DVDS. Then explain its meaning how would I do this problem?
Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
the bottom of a ladder must be placed 5 feet from a building. the ladder is 14 feet long. how far above the ground does the ladder touch the wall?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy
Could an organism survive without one of its organs