Seudónimo Seudónimo
  • 14-02-2017
  • Mathematics
contestada

asap 13 points and show work

asap 13 points and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work  


You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link

Otras preguntas

In this double replacement reaction what are the products? HCI + NaOH -------------> ?
In what ways did the Catholic Church serve as a unifying force in Western Europe from late classical times to the Renaissance? a. The Church did not attempt to
a committee appointed for a particular or temporary purpose in either the house or the Senate is referred to as a
Which equation represents exponential decay? a. f(x) = 8x b. f(x) = .08x c. f(x) = 2(4x) d. f(x) = 10(2x)
Consider the function f(x) = x2 − 2x + 6. Find the value of f(x) when x = 3 and select the correct answer below. a. 1 b. 3 c. 6 d. 9
In this double replacement reaction what are the products? HCI + NaOH -------------> ?
Which sentence has an infinitive phrase a. The mailman tried to deliver the package, but no one was home b. The mailman tried delivering the package, but no one
Ahmed is working at the burger joint. His boss pays him $7.50 per hour and promises a raise of $0.25 per hour every 6 months. Which sequence describes Ahmed's e
What is the result when 78 is increased by 9.5%
A charged atom or particle is called a(n) _______. a. muon b. ion c. isotope d. prion