Seudónimo Seudónimo
  • 15-02-2017
  • Mathematics
contestada

about how much would it have cost

about how much would it have cost class=

Respuesta :

aileenr7
aileenr7 aileenr7
  • 15-02-2017
It would cost about $.50 because $8.15 rounds to $8.00, and 8/16 = 0.5
Answer Link
morgankaeleb8
morgankaeleb8 morgankaeleb8
  • 15-02-2017
One plant would cost about 0.50 cents.
You can find out the answer to this problem by dividing 8.15 by 16
Answer Link

Otras preguntas

Atlanta Luxury Homes was contacted by the Cooper’s Family to build a new addition of a game room in their basement. The shipment of the necessary materials to b
Which of the following happens when an ionic bond is formed? (1 point)
What was the purpose of the Chinese group that became known as the Boxers? to rally the Chinese people against foreign domination to bring greater attention to
How would water be classified?pure substancea solutionheterogeneous mixturehomogeneous Mixture
Please Help!!!!!!!!!!!!1
Explain the three principles that Mendel developed.
6. Luke weighs 25 kilograms, Han weighs 12x kilograms, and Chewie weighs 5x kilograms. Write an expression that could be used to find their total combined weigh
In which of the following situations is a good NOT scarce? A. Consumer give up nothing to obtain more of the good. B. Consumer can purchase as much of the good
Help PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!
Which of the following is an equation of the line through (11, -3) and (7, 9)? A y=-1/3x - 20/3 B y = 1/3x - 20/3 C y=-3x + 30 D y = 3x - 12