Cjronish
Cjronish Cjronish
  • 16-02-2017
  • Mathematics
contestada

Thanks if you help out

Thanks if you help out class=

Respuesta :

bryceyyyy
bryceyyyy bryceyyyy
  • 16-02-2017
6.40=4n

6.4/4 = 4n/4

n=$1.60

n= notebook
p=price in $

Final Answer: $1.60 per notebook
Answer Link

Otras preguntas

Read the sentence. Amelia Earhart flies airplanes throughout the 1920s and 1930s. The underlined verb is in which present tense? present progressive c
Greenhouse gases trap _____. A. Visible Spectrum Radiation B. Carbon Dioxide C. UV Radiation D. Infrared Radiation
What common misconceptions about paying taxes exist?
60-POINTS,5-STAR RATING, A THANKS AND MARKED AS Brainiest. John wants to know which color of container heats water the fastest. He gets a red container, a black
Which of the following taxes are charged on items at the time of purchase? A. Sales tax B. Property tax C. Capital gains tax. D. Income tax
The wind has blown a tree so that it is growing at a 108° angle with the ground. The top of the tree is 75 ft. from the ground. How tall is the tree?
A wire carries a 2a current. what is the current in a second wire that delivers twice as much charge in the same amount of time?
Graph x^3 - 3x^2 + 2 = 0.1 - x What are the solutions of the equation?
Tools used in a particular career depend on the _____. skills experience tasks qualifications
Why did American colonists in New England live and work differently from American colonists in the South? A. More gold and other precious minerals were found