baileyneedshelp101 baileyneedshelp101
  • 16-02-2017
  • Mathematics
contestada

Karla has spent $42 on food she bought milk, cheese, and meat. The milk cost half as much as the cheese and the meat cost four times as much as the cheese

Respuesta :

Skittles99
Skittles99 Skittles99
  • 16-02-2017
ok so she spent $42 on food.... she bought 3 things; milk, cheese, and meat.... the milk cost 1/2 the cheese coast... the meat coast 4 times the cheese
Answer Link

Otras preguntas

The theoretical framework of psychology known as structuralism had two major problems. One was that highly trained introspectionists often disagreed on subjecti
least to greatest √5,-2.1,0.5,-0.5,5/100
This Beatles late '65 album featured new sounds, including sitar, fuzz bass, and harmonium, and its cover showed the possible effects of marijuana on the weary
In the debate leading up to the war of 1812 who were the Warhawks
If the price of an item can freely adjust, a market will always A. have an excess quantity supplied. B. never move towards equilibrium because prices are always
___________ employ a "respiratory burst" to produce bactericidal chemicals such as hydrogen peroxide (H2O2) and hypochlorite (HClO).
4x+8=20 -4x+4y=-10 Solve for X and Y
“When in the Course of human events, it becomes necessary for one people to dissolve the political bands which have connected them with another, and to assume a
Definition of quadratic function?
The Kansas-Nebraska Act of 1854 and the repeal of the Missouri Compromise led to what unexpected outcome?