Seudónimo
Seudónimo
17-02-2017
Mathematics
contestada
Could someone please help me with this
Respuesta :
fullmetall
fullmetall
17-02-2017
well if 1/16 costs $2 then you do 16*2 to find the cost of 16/16 aka 1 pound. 16*2=32 so the answer is x = 32.
Answer Link
Theschoolofroxie
Theschoolofroxie
17-02-2017
ok i think i got it so he paid $8 dollars for other ingredients so he pain $2 dollars for 1/6th. I think that's how it is if im wrong im sorry
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
Find the vertex, focus, directrix, and focal width of the parabola. x = 10y^2
what doesThe mathematical expression 2 ∈ V means
Describe in your own words, the responsibilities of the majority in a system of “majority rules, minority rights.”
which form would be the correct form for the reflexive verb "se laver" for the subject "ils"
What were the chief features of harappan civilization, and in what ways was it similar to the civilizations that arose in egypt and mesopotamia?
How does modern science differ from faith? how do these compare in terms of teleological and cause-and-effect explanations?
Ursula wrote the sum 5.815 +6.021 as a sum of two mixed numbers. What a sum did she write?
How often do you have to get insulin injections when you have type 1 diabetes?
To perform a structural analysis on the word metaphysician, one of the factors you would identify is the _______ of the word. A. root B. meaning C. connotat
According to "the negro digs up his past," the "remote racial origins" of african americans are important because: