naAlybeateanain naAlybeateanain
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

Marcus bought apples that cost $0.45 per pound he paid $1.35 for the apples how many pounds of apples did he buy

Respuesta :

animereagan13 animereagan13
  • 14-03-2017
He bought 3 pounds of apples. Divide 1.35 by 0.45 

Answer Link

Otras preguntas

how do people in Italy use there natural resources
My neighbour has lived all over the world. I asked how old are you? He said " I lived 1/4 of my life in China, 1/6 of my life in Vietnam, 1/2 of my life in Camb
how do i say have a nice day in Spanish
subartic, tundra, and ice caps are all found in the _______ climate zone (options are: tropical, high latitude, desert, midlatitude)
Can anyone help me with this:5x  -3  <  -3
subartic, tundra, and ice caps are all found in the _______ climate zone (options are: tropical, high latitude, desert, midlatitude)
what is contextualization?
could you tell me what is nonfiction?
what does 'butterfingers' mean?
Find the sum of the first 8 terms of the sequence. Show all work for full credit.1, -3, -7, -11, ...