elomacollison9 elomacollison9
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

a baker Bought 7500 grams of flour for $19.20 how much did each kilogram of flour cost

Respuesta :

Sofiadecredico
Sofiadecredico Sofiadecredico
  • 13-03-2017
you can just divide how much it cost by the number of grams

19.2/7500=0.00256
Answer Link

Otras preguntas

????????????????????
lucretia mott and elizabeth cady stanton organized a national meeting at seneca falls in 1848. the primary purpose of the convention was to organize the
0.77x = 3.2032 This question is multiple choice.. A) 3.9732 B) 4.16 C) 2.4332 D) 2.466464
Write an exponential function showing the relationship between y and t
Explain why it is always the case that |a|+|b|>=|a+b|>=|a|-|b| when will the equality be satisfied?
Question is attached.
The ____ power supply has a 24-pin main motherboard that resembles a 20-pin p1 connector.
The Bill of Rights Alexander Hamilton thought the Constitution would make sure people had rights. Thomas Jefferson disagreed. He thought people's rights needed
Quentin made a table to summarize uses of electromagnetic waves. Which should he write in the “Use” section for X-rays?A.music broadcastsB.luggage inspectionsC.
Which of the following is a symptom of Bulimia? a. weight gain b. low blood sugar c. high blood pressure d. acid damage to the esophagus