elisha71
elisha71 elisha71
  • 14-03-2017
  • Mathematics
contestada

a yogurt costs 65p. how many yogurts can be bought for £5?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-03-2017
seven can be brought with 5 pounds
Answer Link

Otras preguntas

EMERGENCY PLEASE HELP What is the difference between rate and unit rate? Be able to explain.
4a - 3(a - 2) = 2(3a - 2)
The scale on a different map is 1 inch represents 6 miles A road on the map measures 2.5 inches. how long is the road in real-life?
"The South was the problem." The tragedy of the Civil War era stemmed from the South's "peculiar" relationship with the rest of the nation. Defend? Criticize?
The majority of the sun's energy that reaches Earth is __________. View Available Hint(s) The majority of the sun's energy that reaches Earth is __________. tra
How do I solve for g when 5q=h*2(-N+g)
Which of the following is NOT one of the three basic functions of money? Group of answer choices a store of value a unit of account a form of investment
George’s wife, Angie, is unhappy that her husband’s new shift as a security guard is from 11:00 p.m. to 8:00 a.m. She complains to her husband that since he sta
through: (-3,-4), slope = 2​
A freight car moves along a frictionless level railroad track at constant speed. The freight car is open on the top. A large load of sand is suddenly dumped int