legendarcher10 legendarcher10
  • 14-03-2017
  • Mathematics
contestada

you buy 6 pounds of apples $33. What is the cost of 10 pounds of apples

Respuesta :

kkaasshh
kkaasshh kkaasshh
  • 14-03-2017
$55 for 10 pounds of apples
Answer Link
mik1126 mik1126
  • 14-03-2017
It would be $55 for 10 pounds of apples. Just divide 33 by 6, then multiply the answer by 10.
Answer Link

Otras preguntas

12. Olivia paid $4.50 to download 9 songs. What is the unit rate?
I need help with this question
the sum of three consecutive even number is 27​
Plz help, I will give the brainliest to the most educated answer
math question below the cut
Why were written words important in the Civil War
What does the duality of man mean?
What is MS Word? O It is a computerized tool. O It is a calculating tool O It is a graphic design tool. O Its is a typing tool.
In the model of monopolistic competition, trade costs between countries cause A) marginal costs of exported goods to exceed the marginal costs of goods sold dom
hola quetal como están todos soy nueva ♥️♥️♥️♥️​