saramcguire saramcguire
  • 15-03-2017
  • Mathematics
contestada

1. At the grocery store, you buy a carton of milk for $1.25, a loaf of bread on sale for $0.35, and a box of cereal for $3.75. Use mental math to find the total cost of the groceries.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-03-2017
The answer would be 5.35 dollars
Answer Link

Otras preguntas

whose ideas into inspired Thomas Jefferson as he drafted the American declaration of independence
The most significant contribution of the Shang Dynasty was _____.
Researchers counted 8,912 monarch butterflies on one branch of a tree at a site in Mexico. They estimated that the total number of butterflies at the site was
what property is this? 24 x 13 = 13 x 14
According to William Penn, what did the colony of Pennsylvania need to do in order to succeed?
Citizens would like a new form of public transportation in their city. Who would they address regarding this request? Local commissioner U.S. Senator The sta
__________ is the school of psychology that believes perception is more than the sum of its parts it involves a whole pattern. a. behaviorism b. structuralism
y''-6y'+9y=t y(0)=0 y'(0)=1
How do you work out percentages
The sentence she don't want to go is _____. informal ungrammatical dialect slang