nnarssies01
nnarssies01
15-03-2017
Mathematics
contestada
$9.60 for 4 pounds as a unit rate
Respuesta :
leslieerh
leslieerh
15-03-2017
you would divide 9.60 by 4 and you would get
2.40 each pound which would be your unit rate
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
A certain type of water lily doubles the area it covers every year. Ten years after being planted in our lake the water lilies cover a quarter of the lake's sur
What freedoms where given to all people in the First Amendment?
could you tell me what is a genre?
Find the pattern and use it to list the nth term in the sequence. 1, 1/32,1/243,1/1024,1/3125
What Does 'Bury the Hatchet' Mean?
What freedoms where given to all people in the First Amendment?
My neighbour has lived all over the world. I asked how old are you? He said " I lived 1/4 of my life in China, 1/6 of my life in Vietnam, 1/2 of my life in Camb
where do most pollutants enter the body through?
Find the pattern and use it to list the nth term in the sequence. 1, 1/32,1/243,1/1024,1/3125
Transformand 20 de tone in kilograme se obtine .... kgCate kg?