navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

what’s The definition of illusion
Lim x-> vô cùng ((căn bậc ba 3 (3x^3+3x^2+x-1)) -(căn bậc 3 (3x^3-x^2+1)))
5. Along with inventily, transmission. So, Kelvin melded his love of music and his interest friends work as reporters and station managers. He now goes by the m
Can someone plss help me and EXPLAIN this properly !!!! QUESTION In what ways do the military practices described by Marco Polo reflect the influence of the ste
A positive feedback loop is illustrated by all of the following except? A. Compound interest in a savings account. B. Exponential population growth. C. A therm
Please help me quick
What is the domain and range of the following function
Choose the sentence that best shows strong emotion. I was looking for my cat everywhere. Where could she be? She had been acting strange. Then, this morning, I
There are 6 and 2 over 3pounds of walnuts in a container, which will be divided equally into containers that hold 1 and 1 over 2pounds. This would fill ____ and
Which type of protozoan is responsible for malaria in humans? flagellates ciliates sarcodines sporozoans