navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

yo____ emocionada use the verb ser or tener
Change one-half of an acre to square inches
Describe how you divide 986 ÷26
Which of the following resulted in a rightward shift in supply? A. Black Death B. Industrial Revolution C. The bombing of Tokyo
How did French Enlightenment philosophers like Diderot influence religious beliefs? They advanced the cause of atheism. They argued for religious tolerance.
Y=2c+3 Y=-2c-3 What does c and y equal?
Which rhetorical appeal does Mark Antony use in the above excerpt? Mark Antony uses an appeal to ethos by first recalling the memory of Caesar’s military succe
Evaluate the expression when x = 3 and y = 5 6y/x
Arrange the events from Hamlet in the order in which they occur, from first to last. - Hamlet contemplates suicide. - The appearance of a ghost is reported. - H
A line that includes the points (d,4 and ( - 7, - 4 has a slope of 8. what is the value of d? calculator