bestiesmkcp7840 bestiesmkcp7840
  • 13-05-2017
  • Mathematics
contestada

Joselyn saves $20 a week for in weeks she saves up to $240. Right and solve an equation to express how many weeks it took her to save

Respuesta :

hunterwilder10 hunterwilder10
  • 15-05-2017
epuation 20n=240

solved 

20n=240
/20   /20
   n=12
Answer Link
gokuultrainstinct80
gokuultrainstinct80 gokuultrainstinct80
  • 07-04-2020

Answer:

olakjj

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which verb form correctly completes this sentence? Ayer, Roberto y Carlos _________ 12.000 pesos. ganaste ganamos ganaron ganó
about how many feet does a team of athletes run in 1600 m relay race
A recipe that serves 2 people calls for 1,600 milligrams of baking soda. You want to make enough for 10 people. How many grams of baking soda will you need?
What did the Civilian Conservation Corps primarily work on
Tax collection is the responsibility of which level of government ? National State Both A and B Neither A nor B
After Salome dances for Herod, he offers her one half of his ____, but instead of his kingdom she asks for the head of John the Baptist. A. travesty B. do
In eukaryotes, DNA a. is located in the nucleus. c. is located in the ribosomes. b. floats freely in the cytoplasm. d. is circular.
Which best explains why a bacterial cell is classified as a prokaryote? A.)the presence of a nucleus  B.)the absence of a nucleus C.)the presence of a cell wal
how are the locations of earthquakes, mountain ranges, and volcanic activity related
what is the unit rate for $140 for 18ft squared