Gullalay Gullalay
  • 14-05-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please help me solve this . I don't get it

Someone please help me solve this I dont get it class=

Respuesta :

hayneskatelyn4 hayneskatelyn4
  • 14-05-2017
A. Because if it is $10 for 1 1/3 yards than you would add up $10 for 4 yards making it $40
Answer Link
kgeiger9
kgeiger9 kgeiger9
  • 14-05-2017
It would be $40 because 10*4=40
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following was true of New England in the seventeenth century? Residents were required to be members of the Puritan Church. Residents were intensely
A standard number cube is tossed. Find each probability. P(4 or even )
The group that provides direction for the configuration of the new system in the existing computing environment are called _______.
An experiment results in one of the following sample points: s1,s2,s3,s4, . if p (s1) =0.3, p (s3) =0.4, p(s4) =0.1, hinta={s1, s3} then p(a)=0.3 0.4=0.7)
I will give brainlyest! Four element models are shown. Which two elements are in the same group on the periodic table?
What factors might affect the size of a basic service set coverage area of an ap?
Name the property of equality that justifies each statement. w2 = 2x
Explain how Bismarck used increasing nationalism to unite Germany. Support your answer with evidence from the timeline and the reading.
The fact that voyager 1 continues to speed out of the solar system, even though its rockets have no fuel, is an example of:__________
Jeff, Gene, and Mike need to eat an entire cake before it goes bad. The cake is cut into 8 pieces. - Jeff could eat 6 pieces of cake in 2 hours - Gene can eat 2