Cheychelel Cheychelel
  • 15-05-2017
  • Business
contestada

Suppose each good costs $5 per unit and Megan holds $40. What is the real value of the money she holds?

Respuesta :

akbaba1424
akbaba1424 akbaba1424
  • 15-05-2017
I would guess $8, since 40/5=8. But I'm not 100% sure.
Answer Link

Otras preguntas

On Wednesday the farmers at the Clay Farm picked 4 1/5 barrels of tomatoes. Thursday, the farmers picked 2 3/4 times as many tomatoes as on Wednesday. How many
Describe the difference between Sigmund Freud's three levels of consciousnes
Tristan rode his bike for 9 kilometers. One mile is approx. equal to 1.6 kilometers. Which measurement is closest to the numbers of miles Tristan rode his bike?
HELP!!! Find the range of the function shown in the graph:
PLEEEAASSSSEEEE HELP ME!!
A project consists of three tasks: A, B, and C. Task A is known to take five days for sure. Tasks B and C are each dependent on A. B takes five days. C takes se
Helppp! Due in 5 min!Find cosec 0 and sin 0 if tan 0 = -2/3 and cosec 0<0​
solve the formula Ax + By= C for x. A. x= c/a+by B. x= c-by/a c. x= c-by/a d. x= c+by/a
help me please thanks!
Will give brainliest