Birdie7478
Birdie7478
15-05-2017
Mathematics
contestada
OMG I'M LITERALLY CRYING PLS HELP!!!!
Respuesta :
MellowK
MellowK
15-05-2017
The answer would be $25.22 the way to do this would be to divide 7.76 by 4 and then you would multiply that answer by 13 so it would be the 4th answer
Answer Link
apologiabiology
apologiabiology
15-05-2017
hmmm, we can do
remember
if a/b=c/d then
ad=bc and
a/c=b/d
or another one
4/7.76=13/x or
7.76/4=x/13 or
4/13=7.76/x
answer is 3rd one
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
Within an organizational structure (such as an agency), the healthiest human service professional work can be done when boundaries are __________; that is, they
Which of the following is the best strategy to support children in learning about shapes? a. Purchase a complete, wooden collection of two-and three- dimension
But you were not listening, because you knew it already, had learned, absorbed it already without the medium of speech somehow from having been born and living
How do other countries use their tax revenue? What do you think is the most important way to spend taxes?
Brainstorm by writing all of the sensory descriptions you might add to your narrative.
In the chapter titled "the fifty, the navy claimed that unreasonable and irrational fear was the reason the black sailors refused to load ammunition. what other
A synthesis reaction takes place when carbon monoxide (CO) and hydrogen gas (H2) react to form methanol (CH3OH). How many grams of methanol are produced when 14
Following the passage of the _____________ Act in 1930 over 60 nations trading with America quickly matched higher tariffs resulting in a fall in a drastic fall
1. Nitrogen is essential nutrition in plant growth. But farmers who cultivate leguminous plants like pea plants and grams do not apply nitrogen fertilizers duri
I will give Brainliest.