borchardtryan4 borchardtryan4
  • 14-04-2015
  • Mathematics
contestada

If a dozen chicken eggs costs $1.50 how much would 4 eggs cost?

Respuesta :

stevo1 stevo1
  • 14-04-2015
1.50 / 4 = .50  ,   $.50  for 4 eggs
Answer Link
fun54658
fun54658 fun54658
  • 21-10-2020

Answer:

$0.50

Step-by-step explanation:

1.50/12= 0.125

0.125 times 4 = .50

Answer Link

Otras preguntas

asap now help me now
Please help mee !! :))
please help me this my e -learning work
I need some help with this math problem
Think about the relationship between the two underlined words in the sentence: To make sausage, stuff the ground meat into the casing and then seal each end. Us
Extremely Need Help). Webquest: De viaje Visita el siguiente sitio web para planear un viaje de Madrid a Barcelona que incluya vuelo, hotel y coche. ( Will Mark
How does nitrification occur in nature, starting from gaseous Nitrogen?​
A grocery store sells sliced turkey. The graph shows the relationship between the weight of the sliced turkey and the total cost of the sliced turkey. Two point
Look at image………………………
What is the equation of a line of a line passing through (-3,7) and having a slope of - 1/5?