mperez0890 mperez0890
  • 13-01-2024
  • Mathematics
contestada

9 markers cost 11.50$ how much is per
one

Respuesta :

2022kay 2022kay
  • 13-01-2024

Answer:

$1.278

Step-by-step explanation:

11.50 divided by 9=1.27778...

To the nearest two decimal places the answer is $1.28

Answer Link

Otras preguntas

which sentence is correct? Exclusive cat fight on street or exclusive cat fight on the street. ​
Which of these is a basic characteristic of a civilization? A) strong military B) written language C) capitalist economy D) democratic government
Next to the statements below, select R if it is restrictive, or NR if it is nonrestrictive. The cheetah, a natural predator, is very fast. Choose... The monkey
Which of the following transformations of f(x) = | x | has no effect on its graph? A) Reflection over the y-axis B) Reflection over y = x C) Reflection over y =
: What was it about Axum’s location that allowed religion to influence the region? ● Answer: ■ Q#2: Describe and explain how how the spread of Christianity and
For Halloween, you go trick - or - treating in your neighborhood. You notice that a lot of people are giving out starbursts this year. When you get home, you de
Im dumb help its for a math asighnme t i keep gettinh wrong ignore my spelling this Laggy
Evaluate the expression 2xy2 – 22 with knowns: x=2 y=5
How do mass and distance affect gravity? PLEASE HELP ME ASAP!!!
To find out where a particular command is taken from, you can use the _____________ command. pwd dir locate type This is for linux