helpmewithmyhm
helpmewithmyhm helpmewithmyhm
  • 13-08-2017
  • Mathematics
contestada

what is $56 over 8lbs=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 13-08-2017
$56/8 lbs= $7 per pound

I'm assuming you're trying to find a unit rate of some sort?

Final answer: $7 per pound
Answer Link

Otras preguntas

How do u write 6 tenths in simplest form
On a map what do black dots usually represent?
What is the answer to 7n-2(n+5)< 3n-16
How do parents pass their traits down to their offspring?
what interaction between American Indians and European colonists was most important.? why?
rachel told mariana that if she rolls two number cubes 100 times she will never get a product of 23 mariana toldbher that she cant be sure. whos right? explain
How do u add 10 to 2 digits numbers
the difference between food chain and food web
What's the scientific name of a flathead bullhead catfish?
On a map what do black dots usually represent?