potatogirl7626 potatogirl7626
  • 14-08-2017
  • Mathematics
contestada

(02.03) if granola costs $2.20 per pound, how much does 0.8 pound of granola cost?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 14-08-2017

2.20 per pound

2.20 x 0.80 = 1.76

0.8 pounds cost $1.76

Answer Link

Otras preguntas

What is 2 divided by 346
Can y'all explain 525 divided 25
I want some help. I'm not American and i don't know much english.. Please help with ex. 6 and 7.
"Greensleeves" is another name for what Christmas song?
Who became prime minister of Britain after the French and Indian War even though he lacked leadership skills? A.King George III B.William Pitt the Elder C.Georg
What structural problem prevents adenine from pairing with guanine?
is a declarative sentence a fact
Why did the asante and oyo need to trade with europeans to maintain power?
4x +5y how to answer evaluate expression x=6 and y=17 how to get the answer
The League of Nations can best be described as a a. peace treaty. c. division of territory. b. secret alliance. d. mutual defense agreement.